OLIMPIJADA IZ ČEŠKOG JEZIKA

Ove se školske godine prvi put održala olimpijada iz češkog jezika za učenike koji uče češki jezik po modelu C.

U našoj školi sudjelovala su dva učenike iz PŠ Trojeglava – Stjepan Patek i Gabrijela Pihir te 13 učenika viših razreda iz matične škole – Josip Horak, Mihael Hlasni, Đorđe Kondić, Lorena Štefanac, Stjepan Horak, Lucija Přenosil, Marijeta Ježabek, Lara Bartoniček, Leonarda Pihir, Laura Šugić, Petra Horak, Larija Jukić i Bojana Karlica.

Olimpijada je u Trojeglavi održana 2. svibnja, a u Dežanovcu 10. svibnja 2018. u školskoj knjižnici.

Test se sastojao od 13 raznih zadataka (razumijevanje teksta, prepoznavanje voća, životinja, uočavanje predmeta na slici, izdvajanje uljeza, opisivanje situacija, dopisivanje teksta pjesmica, bojenje prema uputama i dr.).

Rezultati testa bit će objavljeni krajem svibnja kao rang-lista svih učenika koji su test pisali.

Test je sastavila učiteljica Naďa Sviderková, a s razumijevanjem testa prilikom rješavanja učenicima je pomagala učiteljica Bohdana Pěva Šolcová.

Zadovoljni smo sudjelovanjem i nadamo se kako će rezultati biti zadovoljavajući.

Emilija Sedlaček, učiteljica češkog jezika i kulture

objavio: Mirjana Hojka   datum: 15. 5. 2018.