Festival multkulturalnosti - razvojem interkulturalnih kompetencija do umijeće komuniciranja

OŠ Dežanovac partner na projektu Festival multikulturalnosti - razvojem interkulturalnih kompetencija do umijeća komuniciranja vrijednom oko jedan i pol milijuna kuna, odobren iz poziva Unaprjeđenje pismenosti – temelj cjeloživotnog učenja

U okviru poziva „Unaprjeđenje pismenosti – temelj cjeloživotnog učenja“,  dana 30.studenog na svečanosti u Ministarstvu znanosti i obrazovanja, svečano je uručen 21 ugovor za dodjelu bespovratnih sredstava. Riječ je o ugovorima koji se financiraju sredstvima Europskog socijalnog fonda (ESF) u sklopu Operativnoga programa „Učinkoviti ljudski potencijali" 2014. - 2020.

Na natječaj za područje unaprjeđenja pismenosti prijavilo se više od 200 škola, međutim u okviru 26,7 milijuna kuna koliko je iznosila ukupna financijska alokacija ovog Poziva, sredstva su osigurana za deset posto najboljih - za 21 školu diljem Hrvatske, odnosno za najbolje projekte koji su, u skladu s postavljenim kriterijima, imali najbolje ocjene.

Projekt „Festival multikulturalnosti - razvojem interkulturalnih kompetencija do umijeća komuniciranja“  ocijenjen je kao prvi na rang listi sa visokih 102,5 bodova.

U ime nositelja projekta OŠ Laslovo ugovor je potpisala ravnateljica Silvija Bocka.  Uz nositelja OŠ Laslovo, partneri na projektu su OŠ Dežanovac, OŠ Kistanje, Pučko otvoreno učilište Vinkovci i Općina Ernestinovo. Vrijednost projekta je 1.495.628,52 kn i bit će financiran u stopostotnom iznosu.

Svrha projekta je razvoj interkulturalne pismenosti učenika partnerskih osnovnih škola (Laslovo, Dežanovac, Kistanje), kako bi se kod učenika razvile kompetencije neophodne za cjeloživotno učenje. Projekt će se provoditi u dvije faze, pri čemu će se u prvoj fazi putem stručnih usavršavanja odgojno-obrazovnih djelatnika, kao i nabavkom suvremene opreme za provođenje integrativne i ineteraktivne nastave, unaprijediti nastavničke kompetencije i razvojni potencijal škola za rad na razvoju interkulturne pismenosti učenika, dok će se u drugoj fazi provedbe kroz projektnu aktivnost Razvoj i provedba izvannastavnih aktivnosti iz područja interkulturne pismenosti, neposrednim radom sa učenicima razviti novi kurikulumi za izvannastavne aktivnosti usmjerene na razvoj interkulturne pismenosti, a što će izravno doprinjeti povećanju kompetencije učenika neophodnih za cjeloživotno učenje.

Provedba projekta „Festival multikulturalnosti-razvojem interkulturalnih kompetencija do umijeća komuniciranja“ započela je 30.studenog i trajat će narednih 20 mjeseci, te će u provedbi sudjelovati 60 učenika i 40 odgojno-obrazovnih djelatnika.

Nakon svečanosti uručivanja ugovora za dodjelu bespovratnih sredstava, projektni partneri su u četvrtak 30.studenog održali i prvi sastanak projektnog tima ( Kick of meeting). Na sastanku su sudjelovali predstavnici partnera i članovi projektnog tima iz OŠ Laslovo, kao nositelja projekta te OŠ Dežanovac i OŠ Kistanje kao partnera projekta. Predstavljene su sve aktivnosti projekta, proračun projekta, plan javne nabave, obveze partnera, terminski plan provedbe, te dogovoren način rada i komunikacija među partnerima na projektu.

Priloženi dokumenti:
Sazetak_projekta.doc (53.50 KB)

objavio: Mirjana Hojka   datum: 5. 12. 2017.