Bajkaonica

23. studenoga 2017. god. Za naše najmlađe učenike 1.r. matične škole nije bio tek običan dan. Knjižničarka je za njih održala bajkaonicu u školskoj knjižnici. Na sat vremena odvela ih je u čudesni svijet bajki i mašte, u kojem ih je dočekala Pepeljuga sa svojom pričom.

Nakon što su se ugodno smjestili, zatvorenih očiju zamišljali su slike na koje ih je navodila knjižničarka, te su usmeno opisivali svoje doživljaje.

Zajedničkim odgonetavanjima došli su do naslova bajke koju će slušati, bila je to Pepeljuga.

Zatim su pozorno slušali bajku u interpretaciji knjižničarke.

Neki učenici su već čuli tu bajku i znali njenu radnju pa im je bio lakši zadatak koji je slijedio.

Kroz razgovor o bajci i događajima, te stvarnim i nestvarnim likovima riješili smo listić sa zadacima.

Na kraju su se mogli i likovno izraziti, te ukrasiti staklenu cipelicu, princa i princezu po svom vlastitom izboru. Radove smo kasnije izložili na panou.

Cilj bajkaonice bio je učenicima osvijestiti važnost čitanja od najranije dobi jer time obogaćuju svoju maštu i rječnik, te utječe na njihov stav i zanimanje za knjigu.

Ankica Holubek, knjižničarka

objavio: Mirjana Hojka   datum: 5. 12. 2017.