Trening socijalnih vještina

Trening socijalnih vještina je set od 10, odnosno 5 radionica čiji je cilj učenike naučiti važnim životnim vještinama (razvijanje pozitivne slike o sebi, razvijanje samopouzdanja kroz komunikaciju s drugima, slobodno izražavanje emocija i učenje emocionalnoj kontroli, razvijanje osjećaja odgovornosti za svoje postupke, navikavanje na suradnju i timski rad, nenasilno rješavanje sukoba, razvijanje osjećaja međusobnog povjerenja, razumijevanja, uvažavanja i poštovanja) koje im mogu pomoći u svakodnevnim socijalnim interakcijama.

Ove školske godine nositeljica TSV bila je soc. pedagoginja škole Ivana Širac (zamjena Mirjana Djedović) koja je tijekom drugog polugodišta s učenicima 4. razreda matične škole Dežanovac (9 učenika) održala 10 radionica na temu: samopredstavljanje, upoznavanje, slušanje, ispričavanje i zahvaljivanje, ljubaznost, kontrola ljutnje, traženje dopuštenja, rješavanje problema, prepoznavanje i iskazivanje emocija, empatija, suradnja. Trening socijalnih vještina proveden je i u 7.a (15 učenika) i 7.b (14 učenika) razredu, setom od 5 radionica (aktivno slušanje, ja-poruke, prepoznavanje i iskazivanje osjećaja, zauzimanje za sebe, suradnja).

Fotografije s radionica možete pogledati u foto-galeriji.

Mirjana Djedović

objavio: Mirjana Hojka   datum: 24. 3. 2017.