LiDraNo 2020

13. veljače u našoj školi održana je Međuopćinska smotra Lidrano 2020. Literarni radovi predloženi za županijsku razinu su Vukovar, autor je Moreno Mateš učenik sedmog razreda Osnovne škole Dežanovac, Legenda o nastanku Petrovog vrha, autorica Nuša Bartoš,učenica šestog razreda, ČOŠ Jana Amosa Komenskog i U zimskoj noći, autorica Maja Đekić,učenica 6. razreda, OŠ u Đulovcu. Voditeljice su Morena Mandić Čolić, Svjetlana Pernar i Tatjana Rakijaš.

Od novinarskih radova za županijsku razinu natjecanja predložen je rad učenice sedmog razreda Osnovne škole u Siraču, Nikol Vaclavek Bacanje hrane je grijeh. Voditeljica je Suzana Hunjak. Povjerenstvo za dramsko - scensko stvaralaštvo nakon devet pojedinačnih i četiri skupna nastupa izabralo je za županijsku razinu kazivanje poezije, G. Krklec Srebrna cesta, Ivan Breber, učenik 8.razreda Češke osnovne škole Josip Ružička iz Končanice, voditeljica je Višnja Veber Malina. U kategoriji skupni nastup za županijsku razinu Lidrana izabran je Put oko svijeta, D.Špančić i M. Mandić Čolić, dramsko - scenska igra učenika Osnovne škole Dežanovac, voditeljica je Morena Mandić Čolić. Želimo izabranima puno sreće na županijskoj smotri!

objavio: Mirjana Hojka   datum: 18. 2. 2020.